کنترل کولر گازی با گوشی های هوشمند با استفاده از اپلیکیشن های ویژه

آسایش و رفاهی که تکنولوژی مدرن به انسان ها بخشیده است پا از زمان و مکان فراتر گذاشته است. وقتی می توانید از صدها کیلومتر فاصله خانه یا کارخانه خود را در کنترل کامل داشته باشید، یعنی پا از مرزهای زمان فراتر گذاشته اید. هوشند سازی (Automation) دقیقا چیزی است که این قابلیت را به شما می دهد. این که با استفاده از یک گوشی هوشمند همراه، بتوانید با سراسر جهان ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنید، در کسری از ثانیه حجم بالایی از فایل ها و اطلاعات را به هر نقطه از کره زمین ارسال کنید، و با استفاده از اپلیکیشن هایی خاص تمامی سیستم های هوشمند سازی شده منزلتان را کنترل کنید. کنترل کولر گازی با گوشی یکی از کوچک ترین مثال های این دنیای مدرن و شگفت انگیز است.
کنترل کولر گازی با گوشی
ماهیت کنترل کولر گازی با گوشی
دنیای ما و نوع زندگی ما با آمدن گوشی های هوشمند کاملا تغییر کرده است. گرچه با آمدن کامپیوترها، نوع زندگیها تا حدود زیادی متحول شده بود، ولی می توان سیستم های اسمارت را یک گذرگاه جدید برای زندگی بشر تلقی کرد. این سیستم های می توانند به جای ما، و گاه حتی بهتر و منطقی تر از ما تصمیم گیری کنند و محدودیت های ما را نیز در کنترل ندارند. خانه های هوشمند سازی شده (Building Automation Systems (BAS)) از نظر بازدهی انرژی، رفاه و هزینه های بسیار ایده آل تر از ساختمان های معمولی هستند. سیستم های تشکیل دهنده این سامانه ها سیستم های روشنایی، تهویه مطبوع، نظارت تصوری و امنیتی و … هستند که می توانند با استفاده از یک سرور مرکزی هوشمند کنترل شوند.
کنترل کولر گازی با گوشی
کولر گازی نیز به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع کارآمد و پرطرفدار از جمله این سامانه ها است. کنترل کولر گازی با گوشی از طریق اپلیکیشن های ویژه ای صورت می گیرد که می تواند با استفاده از اتصال به وای فای، در هر نقطه از جهان سیستم تهویه مطبوع را مانیتورینگ کرده و کنترل نماید.
کنترل کولر گازی با گوشی
راهنمای کنترل کولر گازی با گوشی
کافی است یکی از اپلیکیشن های تبدیل گوشی هوشمند به ریموت کنترل سیستم تهویه مطبوع را انتخاب کرده و در گوشی اسمارت خود نصب نمایید. هرچند که این سیستم ها انواع مختلفی دارند و قابلیت های آن ها نیز با هم متفاوت است، ولی اصول عملکردی آن ها تقریبا مشابه است.
برای دانلود و نصب نرم افزار می توانید از سایت مربوطه یا گوگل پلی استفاده کنید.
اکنون می توانید وای فای (Wi fi) یا اینترنت گوشی خود را باز کنید تا با اتصال به وب بتوانید از قابلیت های هوشمند آن استفاده نمایید.
کنترل کولر گازی با گوشی
اولین گام برای راه اندازی و استفاده از این سیستم ها، تعریف نوع کولر گازی برای آن ها است. بدین منظور، در برخی از سیستم ها سوالاتی مبنی بر نوع و مدل کولر پرسیده می شود. البته برخی از مدل های جدیدتر قادرند با اسکن کد QR کولر گازی آن را شناساسیی کرده و نرم افزار را فعال سازی کنند.
کنترل کولر گازی با گوشی
قابلیت های این نرم افزارها عبارتند از:

روشن و خاموش کردن (Turn Off or On) سیستم
تغییر و مانیتورینگ دمای تنظیمی (Set Point Temperature)
هشدارهای تعداد افراد و تغییرات دمایی
تغییر مود (Mode) دستگاه به حالت های مختلف نظیر گرمایشی (Heat)، سرمایشی (Cool)، فن (Fan) یا اتومات (Automatic)

کنترل اسمارت دو یا چند سیستم تهویه مطبوع کولر گازی به صورت همزمان

کنترل کولر گازی با گوشی
مزایای کنترل کولر گازی با گوشی
کنترل کولر گازی با استفاده از گوشی های همراه و اسمارت می تواند مزایای بسیاری داشته باشد.
ایجاد احساس راحتی
تصور کنید قبل از رسیدن به خانه، از همان سر کار بتوانید سیستم تهویه مطبوع منزل تان را به دلخواه تنظیم کنید. مطمئناً وقتی به خانه می رسید، لذت یک هوای سالم با درجه حرارت مطلوب را نمی توان نادیده گرفت. یا زمانی را تصور کنید که از رخت خواب بیرون آمده اید. کافی است در خلال پیاده روی روزمره تان، سیستم کولر را نیز برای صرف یک صبحانه جانانه تنظیم کنید. وقتی می رسید، همه چیز طبق میل شما خواهد بود.
کنترل کولر گازی با گوشی
البته زمان هایی هم می شود که هنگام خروج از ساختمان یادتان می رود کولر را خاموش کنید. لازم نیست مثل مادرهای نگرانتان بازگردید و دوباره همه چیز را چک کنید. عصر عصر تکنولوژی و هوشمند سازی است! گم کردن ریموت کنترل هم که جای خود را دارد. به این مورد بیش از این اشاره نکنیم بهتر است!!
قابلیت کنترل وایرلس
وقتی خانه هوشمند سازی شده یا حداقل کولر گازی شما دارای قابلیت Wi Fi است، هر جای دنیا هم که باشید صرف دسترسی به اینترنت می تواند شما را به منزلتان نزدیک تر کند. البته این قابلیت شگفت انگیز می تواند علاوه بر سیستم های تهویه مطبوع، که در مورد دوربین های مداربسته، سیستم های روشنایی و … نیز صادق باشد. از هزاران کیلومتر فاصله، چک کردن و کنترل کردن خانه یا کارخانه، واقعاً جالب خواهد بود.
کنترل کولر گازی با گوشی
ارسال هشدار برای کاربر
برخی از سیستم های کنترلینگ هوشمند قادرند با استفاده از سنسورهای پیشرفته تعداد افراد حاضر در محیط را شناسایی کرده، برای شما هشدار تغییرات دمایی را ارسال نمایند. هم جنین این سیستم ها می توانند در صورت خروج افراد از محیط، مجددا کولر و سامانه تهویه مطبوع ساختمان را خاموش کنند. این قابلیت، می تواند علاوه بر افزایش ایمنی، مصرف انرژی دستگاه را نیز به حداقل ممکن برساند.
کنترل کولر گازی با گوشی
قابلیت برنامه ریزی
برخی از عادات و سلایق در خانواده ها باعث شده تا انتظارات متفاوتی از سیستم تهویه مطبوع خود در شبانه روز داشته باشند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید که نیاز به تغییرات شرایط دمایی و محیطی مداوم دارید، بهتر است برنامه دلخواهتان را به کولر گازی خود داده، با خیال راحت از زندگی، خواب یا فعالیت هایتان لذت ببرید.
کنترل کولر گازی با گوشی
قابلیت کنترل چند منطقه ای
برخی از ساختمان ها از سیستم های تهویه مطبوع چند منطقه ای (Multi Zone) استفاده می کنند. کنترل چندین کولر به صورت مجزا با استفاده از گوشی از دیگر مزیت های سیستم های هوشمند است.
کنترل کولر گازی با گوشی
کاهش هزینه ها
گوشی های اسمارت هم اکنون در تمام خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در صورت خرابی ریموت کنترل یا عدم دسترسی به آن نیازی به خرید مجدد نخواهد بود. از طرفی، در عین بدون خرج بودن این نوع از کنترل، می توانید با استفاده از آن در هزینه های مربوط به انرژی نیز صرفه جویی کنید. برخی از اپلیکشن های کنترل کولر گازی بهره وری ۴۰ درصدی در مصرف انرژی را نیز گزارش کرده اند.
در نهایت، می توانید با کنترل کولر گازی با گوشی، فقط لم داده و از زندگی لذت ببرید!
نوشته کنترل کولر گازی با گوشی های هوشمند با استفاده از اپلیکیشن های ویژه اولین بار در ابزاره. پدیدار شد.
Source: http://www.abzareh.com/feed/