نگاهی اجمالی به انواع حوله خشک کن ایران رادیاتور

در مطلب قبلی ابزاره در مورد حوله خشک کن ها صحبت کرده ایم. این رادیاتورهای نسبتاً کوچک با این که نام حوله خشک کن را به یدک می کشند، ولی می توانند به عنوان یک سیستم گرمایشی زیبا و کارآمد در اتاق ها و محیط های کوچک نیز پاسخگو باشند. امروزه، در معماری ساختمان های شیک و مدرن استفاده از انواع حوله خشک کن ها، با طراحی های مدرن و شکیل بسیار به چشم می خورد. در ساختمان های مدرن و اصطلاحاً لاکچری امروزی، در کنار مبلمان حمام سرویس های بهداشتی (Bathroom Furniture) می توان انواع طرح ها و مدل های حوله خشک کن ها را نیز مشاهده کرد. از همین رو، قصد داریم در این مقاله در مورد حوله خشک کن ایران رادیاتور که از معتبرترین برندهای رادیاتور در ایران است به بحث و بررسی بپردازیم. اگر قصد شناخت یا خرید حوله خشک کن برای منزلتان را دارید، با ما همراه باشید.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
گروه تولیدی ایران رادیاتور
گروه تولیدی ایران رادیاتور، که اکنون به عنوان بزرگ ترین تولید کننده رادیاتور در خاورمیانه شناخته می شود، در سال ۱۳۵۸ تاسیس و آغاز به فعالیت نمود. جالب است بدانید این گروه اینک به یکی از سه کمپانی برتر جهان در زمینه تولید رادیاتورهای آلومینیومی و مشعل های صنعتی تبدیل شده است.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
مهم ترین محصولات این گروه تولیدی عبارتند از:

رادیاتورها
حوله خشک کن ها (رادیاتورهای حوله خشک کن)
پکیج ها
و مشعل ها

حوله خشک کن ایران رادیاتور
حوله خشک کن ها در حقیق رادیاتورهای کوچکی هستند که در حمام یا سرویس بهداشتی نصب می شوند و این قابلیت را دارند که علاوه بر خشک کردن حوله، دستمال یا لباس های کوچک، محیط مورد نظر را نیز گرمایش کنند. استفاده از حوله خشک کن به ویژه از لحاظ دیزاین و دکوراسیون محیط اهمیت بالایی دارد. چرا که اغلب برای طراحی آن ها از طرح ها و ایده های جذاب و زیبا استفاده می شود.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
نحوه عملکرد این رادیاتورهای کوچک و زیبا نیز درست مشابه رادیاتورهای خانگی است. سیال گرمایشی یا حرارتی (آب داغ) در داخل لوله ها جریان یافته و در نتیجه گردش آن و انتقال حرارت بین لوله ها و آب، حوله خشک کن گرم می شود. این افزایش درجه حرارت نیز از طریق مکانیسم های انتقال حرارت تابشی (Radiation) و جابجایی (Convection) به هوای محیط انتقال می یابد. به همین سادگی، محیط و حوله های شما گرم می شوند.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
اما علاوه در نحوه طراحی و شکل ظاهری حوله خشک کن ها، پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که در هنگام انتخاب و خرید باید مد نظر قرار گیرند. این پارامترها به شرح زیرند:
گرمادهی و تعداد ردیف ها (تعداد لوله های بلوک)
لوله یا پره رادیاتورها دارای میزان گرمادهی مشخصی است. این قانون در مورد حوله خشک کن ها نیز صدق می کند. از این رو، لازم است هنگام انتخاب و خرید، سایز بلوک و تعداد ردیف ها (تعداد لوله های بلوک) را بر اساس نیاز کاربری محیط انتخاب نمایید. تمامی مدل های حوله خشک کن ایران رادیاتور دارای چندین لول از لوله ها هستند که می توانید بسته به ابعاد محیط و نیاز کاربری آن سایز و تعداد دلخواه را انتخاب نمایید.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
جنس لوله ها
یکی از مهم ترین مشخصات فنی ای که برای حوله خشک کن ها و رادیاتورها بیان می گردد جنس آن ها است. اغلب حوله خشک کن ها از:

آلومینیوم
فولاد یا استیل
و یا شیشه

ساخته می شوند. هرکدام از این مواد قابلیت ها، معایب و مزایای خود را دارند.
حوله خشک کن ایران رادیاتور
مدل های حوله خشک کن ایران رادیاتور
سه مدل اصلی حوله خشک کن های ایران رادیاتور به قرار زیر است.
۱) حوله خشک کن مدل Balneum ایران رادیاتور
مشخصات فنی

جنس بدنه: آلومینیومی
نوع پوشش: رنگ اپوکسی (Epoxy)
تعداد ردیف ها (لول): از ۱۰ لول به بالاتر، متغیر بر اساس نیاز کاربران

حوله خشک کن ایران رادیاتور
۲) حوله خشک کن مدل Oasis ایران رادیاتور
مشخصات فنی

جنس بدنه: آلومینیومی
نوع پوشش: رنگ پودری
تعداد ردیف ها (لول): از ۸ لول به بالاتر، متغیر بر اساس نیاز کاربران

حوله خشک کن ایران رادیاتور
۳) حوله خشک کن مدل Corum ایران رادیاتور
مشخصات فنی

جنس بدنه: فولادی
نوع پوششش سطح: کروم
تعداد ردیف ها:  متغیر بر اساس نیاز کاربران

حوله خشک کن ایران رادیاتور
البته مشخصات فنی دیگری نیز وجود دارند که می توانید با دریافت کاتالوگ محصولات ایران رادیاتور مطالعه نمایید. تعدادی از این مشخصات عبارتند از:

توان خروجی حوله خشک کن (بر حسب کیلو وات kw)
ظرفیت حرارتی (بر حسب کیلو کالری بر ساعت kcal/hr)
ظرفیت (بر حسب لیتر lit)
ابعاد مکانکشن های ورودی و خروجی (بر حسب اینچ inch)
فاصله آکس تا آکس افقی (بر حسب میلی متر mm)
ابعاد کلی بلوک (ارتفاع و پهنا)
و همچنین فشار کاری سیستم (بر حسب بار bar)

حوله خشک کن ایران رادیاتور
راهنمای انتخاب حوله خشک کن ایران رادیاتور

حوله خشک کن های آلومینیومی طبیعتاً با دلیل وزن سبک تر و ضریب هدایت حرارتی بالاتر دارای استقبال بیشتری هستند. همچنین این حوله خشک کن ها در اثر رطوبت حمام و سرویس بهداشتی دچار فرسودگی و اکسیداسیون (زنگ زدگی) نمی شوند.
در هنگام انتخاب حوله خشک کن، حتما نیاز محیط را خود را برآورد کنید. برای محیط های کوچک کمتر از ۳ متر مربع، حوله خشک کن های در حدود ۱۰ لول کافی هستند. در صورت بالا بودن ابعاد لازم است تعداد ردیف های بیشتری را برگزینید.
هنگام خرید، به گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش محصول توجه فرمایید.
انتخاب شکل ظاهری و نوع حوله خشک کن می تواند متناسب با فضای مورد نظر شما صورت گیرد. بسیاری از طرح ها برای حوله خشک کن ها ارائه شده که می توانید بسته به سلیقه تان انتخاب و خریداری کنید.
محل مناسبی برای نصب حوله خشک کن خود در نظر بگیرید. در هنگام نصب لازم است از هر طرف به اندازه ۱۰۰ میلی متر فاصله وجود داشته باشد، بهترین مکان برای نصب حوله خشک کن ها نزدیک درب یا پنجره ها است، و سعی کنید دیوارهای حمام و به ویژه دیوار پشت حوله خشک کن عایق باشد تا اتلاف حرارتی به حداقل برسد.

حوله خشک کن ایران رادیاتور
ویژگی ها و مزایای حوله خشک کن ایران رادیاتور

صرفه جویی در مصرف انرژی
کاهش هزینه های مصرف انرژی و سوخت
قابلیت پخش یکنواخت گرما
تنوع در رنگ و طرح و زیبایی
دارای مقاومت بالا در برابر رسوب
توان و ظرفیت خروجی بالا
گارانتی و خدمات پس از فروش

نوشته نگاهی اجمالی به انواع حوله خشک کن ایران رادیاتور اولین بار در ابزاره. پدیدار شد.
Source: http://www.abzareh.com/feed/