کنترل جریان در خطوط لوله توسط شیر کنترلی

بخش عمده ای از پروسه تولید و حیاط یک واحد صنعتی به شیر های کنترلی وابسته است، جایی که حاصل کار ابزار دقیق های کارخانه و سیستم های مانیتورینگ و کارشناس خط باید به ورطه عمل گذاشته شود. در این زمان تنها ابزار های کنترلی که برای سیالات مناسب هستند شیر های برقی و شیر های پنوماتیکی هستند که بر روی خطوط نصب شده اند. این دستگاه ها هستند که آخرین عمل در پروسه اتوماسیون شما را انجام می دهند و با قطع و وصل کردن جریان امکان گرفتن خروجی مناسب را فراهم می کنند.

تجهیزات کنترل و اتوماسیون خطوط تولید

کنترل یک فرآیند در خط لوله و اتوماتیک کردن برخی امور یک آپشن برای هر واحد تولیدی است، که علاوه بر صرفه اقتصادی، دقت و بکارگیری نیروی انسانی در زمینه های مهم تر را به همراه خواهد داشت. تجهیزاتی مانند ابزار های اندازه گیری دقیق می توانند به عنوان یک مکمل در پروسه اتوماسیون نقش بسزایی بازی کنند، اما در انتها وظیفه اجرای عملیات به عهده دستگاه هایی است که فرمان ها را مطابق برنامه اجرا می کنند. این دستگاه ها تنها معطوف به شیر های قطع و وصل نمی شوند بلکه می توان تمام مواردی که در دنیای اطراف ما به صورت اتوماتیک اجرا می شود را یک واحد کنترل نامید.
از مهمترین وسائلی که در یک خط استفاده می شود می توان به تجهیزات کنترل سیال اشاره کرد، تجهیزاتی مانند شیر های پنوماتیک و سلونوئید، که جریان عبوری و فشار را بر اساس نیاز تنظیم میکنند یا در یک سناریوی کامل المان های یک ترکیب در یک کارخانه نوشابه سازی را به صورت اتوماتیک به میکسر دقیقا به اندازه نیاز اضافه می کنند، یا شیر های پنوماتیک که بر روی یک خط پر کن نصب شده اند و در لحظه مورد نظر درچه نازل را باز می کنند تا بستنی به ظرفش ریخته شود. کاربرد این تجهیزات هر چه باشد نیاز به مدار های کنترل کننده و فرمان پذیری دارند که از داده های ورودی، نتیجه گیری پردازش شده ای را به خروجی انتقال دهد.

استفاده از تجهیزات کنترل و ابزار دقیق

مسلم است که برای کنترل یک خط تولید موفق نیاز به داده های بسیار زیاد و دقیقی است که می توان همه آنها را از طریق دستگاه های ابزار دقیق دریافت نمود، سپس در یک پروسه تولید برنامه ریزی و استفاده از این داده ها مولفه مهم تری خواهد بود، نیاز است تا با بکارگیری داده های خام یک الگوریتم بدون نقص طراحی شود و تمام مراحل تولید به صورت یکپارچه و بدون اشتباه انسانی انجام پذیرد. برای این منظور سیستم هایی یکپارچه نیاز است که با زبان واحد و پروتکل های یکسان در یک خط نصب شوند تا هم هزینه ها کاسته شود و هم نگهداری ساده تر، به همین منظور ما برخی از بهترین برندهای دنیا را کنار یکدیگر جمع کرده ایم تا پروژه شما را به نحو احسنت اجرا کنیم و این اطمینان را به شما بدهیم که استفاده از قطعات اصلی تولید کنندگان اروپایی و همین طور چیدمان صحیح و برنامه ریزی بدون نقص افق روشنی برای آینده کمپانی شما ترسیم خواهد کرد. بکارگیری دانش و فناوری روز دنیا در یک خط تولید علاوه بر صرفه اقتصادی در زمان اجرا و هزینه های نگهداری در زمان فعالیت، محصولی با کیفیت تر و استاندارد های معتبر تری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. پیش از هر اقدامی از مشاوره و بازدید کارشناسان ما استفاده نمایید.