شیر پروانه ای فولادی فلنج دار

یک شیر پروانه ای می تواند از آلیاژ های مختلفی ساخته شده باشد اما مسلما مهم ترین و مشهور ترین آنها فولاد و استیل هستند. شیر های پروانه ای فولادی درخطوط لوله آب و پس آب کاربرد بسیاری دارند و نوع بین فلنجی آنها برای نصب بر روی خط بسیار ساده هستند. برخی انواع پروانه ای فلنج های متحرک دارند که حول محور خود بازی می کنند تا نصب و اتصال آنها به فلنج های مجاور بر روی خطوط لوله از پیش نصب شده ساده تر باشد. همین طور می توان این شیر ها را به محرک های برقی یا پنوماتیک مجهز کرد.

قیمت شیر پروانه ای فولادی

شیر های پروانه ای فولادی مسلما از نوع شیر پروانه ای استیل آنها ارزان تر است اما به دلیل کاربرد آنها ممکن است در سایز های بزرگ و یا با محرک های خاص پنوماتیکی و هیدرولیکی ساخته شوند که در قیمت تاثیر گذار هستند. لیست قیمت چند مارک به صورت ساده برای تنها مقایسته در وب سایت وجود دارد، هر چند نمی توان بر روی آنها استناد کرد و باید قیمت روز داشته باشید اما می توان یک حدود مقایسه ای بین آنها و سایر برندها بدست آورد.

ساختمان شیر پروانه ای فلنج دار

بدنه این شیر ها معمولا از فولاد بر اساس استاندارد ASTM A216 WCB ساخته می شود اما نشیمنگاه شیر یا همان سیت شیر استیل و یا فولاد است. سوراخکاری آنها مطابق استاندارد ANSI B16.5 CLASS 150 تا فشار۲۵ bar باشند .( از کلاس۳۰۰ به بالا طبق سفارش )پروانه درموقعیت باز , کاملا” در وسط قرار می گیرد و بهترین شرایط را برای عبور جریان با کمترین افت فشار فراهم میکند . آبندی مطمئنی را از هر دو جهت تامین می کند. معمولا این شیر ها را با کمک اهرم دستی نمی توان باز و بسته کرد به همین خاطر اکثر آنها گیربکسی هستند. سایز متداول بین کارخانه های تولید کننده از ۲ اینچ تا ۲۴ اینچ است و داخل و خارج بدنه بوسیله رنگ پودری با روش الکترواستاتیک پوشیده شده است.

دامنه کاربرد و مزایای شیر پروانه ای فولادی فلنج دار

در صورتی که سیالات مایع تا دمای ۲۰۰̊ باشد می توانید از این شیرها استفاده نمایید. البته نسبت به آلیاژ تولیدی و همین طور مقاومت عایق ها می توان این شیر ها را در دماهای دیگر نیز استفاده کرد اما باید در زمان خرید نسبت به تعریف اصلی پروژه و همین طور دیتاشیت شیرپروانه ای اقدام به خرید نمود

  • ضخامت کم شیر که مطابق با استاندارد ANSI B16.5
  • شیرهایی با وزن کم و ابعاد کوچک بوجود آورده که مشکلات نصب,انبار داری, و حمل و نقل را به حداقل می رساند
  • امکان نصب شیر در تمامی حالتها (عمودی,افقی,مایل و….) وجود دارد
  • از هر دو سمت عمل آبندی به خوبی انجام می گیرد
  • برای نصب به منظور قطع و وصل و همچنین کنترل جریان سیال مناسب است
  • افت فشار اندکی را موجب می شود
  • سیستم عملکرد دستی یا گیربکسی و یا سیستم پنوماتیک به راحتی برای شرکت مقدور و حتی برای مصرف کننده قابل تعویض میباشد

محصولی متناسب با انتخاب شما یافت نشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید