شیر پروانه ای ویفری تمام استیل

شیر پروانه ای استیل در صنایع غذایی و داروسازی و همین طور سیالات پرفشار و یا با دمای بالا کاربرد دارد. این دسته از محصولات ممولا در کارخانه های ایرانی تولید می شوند و نسبت قیمت به کیفیت مناسب و قابل قبولی نیز دارند. اما برند های خارجی در سایز های مختلف از این شیر ها نیز وجود دارد، به طور کلی می توان شیر های پروانه ای را یکی از پرکاربرد ترین ها پس از انواع شیر توپی و شیر کشویی دانست

مشخصات شیر پروانه ای ویفری تمام استیل

بدنه آنها برای نصب بین فلنج هایی مناسب است که سوراخکاری آنها مطابق استاندارد ۲-۱۰۹۲ DIN EN و یا -۱۵۰ ANSI CLASS تا فشار۱۶ bar باشند .پروانه در موقعیت باز , کاملا” در وسط قرار می گیرد و بهترین شرایط را برای عبور جریان با کمترین افت فشار فراهم میکند .

سیت تفلونی داخل بدنه از دو طرف قرار گرفته و قابل تعویض است و آبندی مطمئنی را از هر دو جهت تامین می کند . مدل لاگ جهت استفاده در انتهای خط با توجه به کلیه مشخصات فوق نیز قابل عرضه است .


سایز : “۲ الی”۱۲ با عملکرد دستی و گیربکسی /در سایزهای بالاتر قابل سفارش می باشد


عایق و واشر شیر پروانه ای

این شیرها احتیاج به واشر آبندی (گسکت) ندارد و استفاده از واشر آبندی عملکرد شیر را مختل می نماید

ساختمان و طرز کار شیر پروانه ای

شیر پروانه ای با حرکت چرخشی برای قطع و وصل کردن جریان و همچنین تنظیم جریان مورد استفاده قرار می-گیرد. شیر پروانه ای دارای عملکرد آسان و سریع می-باشند. چون ۹۰ درجه چرخش دستگیره، مجرابند را از حالت کاملاً بسته به حالت کاملاً باز تغییر وضعیت می-دهد. شیرهای پروانه ای بزرگتر دارای عملگرهایی مختلفی بصورت دستی، پنوماتیک، و هیدرولیک می باشد. این شیرها مزیت های فراوانی نسبت به سایر شیرها دارند. خصوصاً در سایزهای بزرگ از این نمونه شیرها استفاده می گردد.

انواع شیر پروانه ای با دامنه کاربرد متفاوت

این شیر بر روی خطوط انتقال گاز و مایع در فشار های کم و جریان های Slurry مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این شیر در فشارهای بالا به دلیل نشتی توصیه نمی شود. شیر پروانه ای در سایزهای مختلف ۲/۱-۱ الی ۲۰۰ اینچ ساخته و تعمیرات آنها ساده است ولی باید مرتب گریس کاری شود. در بعضی از مواقع و در موارد خاص بوسیله فلکه دستی که به میله گرداننده صفحه وصـل می باشد و مکانیزم آن در یک جعبه چرخ دنده قرار دارد. مجهز می کنند تا چنانـچه اگر گرداننده اصلی که هوا یا هیدرولیک باشد از کار بیفتد، بتواند با آزاد کردن آن از دنـده با اهـرم یا فلکه دستی مجرابند را در هر حالت که باشد نگه داشت . ویژگی دیگر این شیرها به حداکثر رساندن سرعت جریان سیال در حداقل زمان و حرکت شیر می باشد. مخصوصاً در مورد کنترل فشار سیالات در مخازن یا برج های تحت فشار، همچنین این نوع شیرها در حجم زیاد انتقال سیالات مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولی متناسب با انتخاب شما یافت نشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید