فروش، مشاوره و اجرای سیستم های اندازه گیری بر اساس دبی سنج مگنتیک

یک دستگاه دبی سنج مگنتیک می تواند در بسیاری از کارگاه های تولیدی کوچک و یا کارخانه های بزرگ و حتی تولید کنندگان محصولات دامی موثر باشد. با استفاده از این دستگاه می توان بسیاری پروسه ها را به صورت اتوماتیک کنترل کرد و همین طور از میزان بازدهی خط مطمئن شد. برای بدست آوردن بهترین نتیجه مطابق با بودجه پروژه شما، ما از چند برند مشهور و با کیفیت دنیا پیشنهاد مناسب اعلام خواهیم کرد.

دامنه کاربرد فلومتر الکترو مگنتیک

معمول است که فلومتر های مغناطیسی برای دقت بالاتر و نصب بدون نیاز به کالیبره کردن دو سرفلنج یا بین فلنجی باشند تا سنسور ها سر جای خود در کارخانه تنظیم شوند، اما نوعی از فلومتر های مگنتیک نیز هست که به Insertion مشهور است و دهانه ای استوانه شکل دارد که در واقع داخل لوله قرار می گیرد و می تواند بین دامنه خاصی از سایز لوله اندازه گیری کند، مثلا از ۱ اینچ تا ۶ اینچ.

تمامی مواد محلول آبی مانند آب، فاضلاب، لجنشفاف، گل و لای، آب میوه، اسید ها را می توان با فلومتر مغناطیسی اندازه گیری نمودولی مواد پتروشیمی مانند نفت، بنزین و سوخت های دیزلی را نمی توان اندازه گیری کرددر کل بسته به محصولی که انتخاب می کنید باید مایع حداقل قابلیت هدایت الکتریکی ۵ میکرو زیمنس را داشته باشد. البته مدل های مختلفی از فلومتر های مگنتیک وجود دارد که ممکن است بر اساس سنسور مورد استفاده و میزان شار مغناطیسی که تولید می کنند از اندازه هدایت الکتریکی کوچکتری نیز پشتیبانی کنند. همین طور در مورد سیالات مخلوط این وابستگی مسلما به ترکیب وابسته خواهد شد مثلا فرض کنید ۶۰ درصد از یک سیال مانند شامپو و یا شوینده آب است در حالی که موارد سازنده آنها رسانا نیستند اما همچنان می توان به دلیل حضور آب از فلومتر های مغناطیسی استفاده کرد.

متد اندازه گیری دبی سنج های الکترو مگنتیک

در سال ۱۹۳۹ اولین سیستم اندازه گیری مغناطیسی یافلومتر الکترو مگنتیک توسط یک سوئیسی به نام تورلمان ساخته شد که از سنسوری هایی تشکیل شده است که سیگنال را از مایع در حال جریان دریافت می کند و نیز یک ترانسمیتر که این سیگنال را به جریان نرمال یا پالس در واحد زمان و حجم تبدیل می کند.

 اصول اندازه گیری این نوع فلومتر ها بر مبنای قانون القای فارادی است، زمانی که کنداکتور در میدان مغناطیسی حرکت می کند، ولتاژ در این کنداکتور به وجود می آید:

U=B.L.V

که در آن B قدرت میدان مغناطیسی یا همان القا – L طول کنداکتور یا همان فاصله الکترودها – V همسرعت متوسط جریان است

 

موارد کاربرد فلومتر مغناطیسی

صنایع شیمیایی

اسید ها، محلول های قلیایی، حلال ها، افزودنی های خنک کننده مایعات همچون گلیکول

صنایع غذایی

آب، آب جو، شراب، مشروبات الکلی، شیر، دوغ، پنیر نرم، آب میوه ها، ملاس ها، شکر و محلول نمک، خون، خمیر سوسیس

صنایع فلزی

کنترل پمپ، آب خنک کننده، آب در گردش

فاضلاب

فاضلاب، لجن خام، لجن تصفیه شده، مواد شیمیایی خنثی کننده، شیر آهک،  فلوکولانت ها

آب نوشیدنی

آب مصرفی، ایستگاه پمپ و چاه ها، مصارف شهری

تراشه های چوبی

اندازه گیری و پیمان کردن چسب و مواد خمیری

منسوجات

آب، مواد شیمیایی، رنگ ها، مواد رنگ بر

عکاسی

امولسیون

نیروگاه

اختلاف فشار آب، آب گردشی، اندازه گیری مقدار گرما

غذای حیوانات

آب، ملاس، خوراک مایع

محصولی متناسب با انتخاب شما یافت نشد