قیمت انواع آنالیزور سیالات و دستگاه آنالیز مایعات

آنالیزور سیالات

آنالیز غلظت و اسیدیته یا درجه قلیایی و هدایت سنجی فرآیند، از جمله مواردی است که از یک دستگاه آنالیزور می توان انتظار داشت. اغلب این دستگاه ها نیز مانند سایر ابزار دقیق ها می توانند برای ما خروجی آماری و عددی و یا خروجی کنترلی دهند، به طور مثال ابزار های اندازه گیری رسانایی الکتریکی می توانند خروجی ۴-۲۰ میلی آمپر دهند و بر روی PLC یا اتاق مانیتورینگ نمایش داده شوند، همین طور می توان از آنها به عنوان ترانسدیوسر استفاده کرد. آنالیز سیالات توسط دستگاه های مختلفی انجام می شود که ممکن است بسته به نیاز یک واحد تولیدی خروجی متفاوتی داشته باشند.

البته کاربرد این دستگاه ها در صنایع مختلف متفاوت است، اما آنها معمولا برای یک سیال خاص طراحی شده اند به طور مثال می توان از آنالیزور های نیتروژن و هیدورژن نام برد. یا آنالیز میزان اکسیژن موجود در یک محلول. یا می توان میزان چربی داخل یک مایع خوراکی یا روغن صنعتی را اندازه گیری کرد. برخی نیز برای اندازه گیری ترکیب یک ماده یا درجه خلوص از این ابزار ها استفاده می کنند.

سنسور PH

سنسور PH برای اندازه گیری اسیدیته یا قلیایی بودن فرآیند یا به زبان دیگر میزان فعالیت یون H+ می‎باشد ، با استفاده از میزان PH خنثی بودن یک محلول مشخص می‎شود.

تجهیزات PH متر قابلیت نصب بر روی لوله تانک ، استفاده از سنسور و ترانسمیترهای مختلف قابلیت کار از حالت ثابت تا حالت کاملا اتوماتیک ( شستشو و کالیبراسیون اتوماتیک)دارای اتصالات مکانیک مناسب برای هر صفت همراه با استانداردهای مورد نیاز میباشند.

کانداکتیویته یا هدایت الکتریکی فرآیند

با استفاده از این سنسور ها می توان هدایت الکتریکی یک فرآیند را اندازه گیری کرد، خود اندازه گیری هدایت الکتریکی به پروسه اندازه گیری غلظت یون های موجود در مایع گفته می شود. سنسور های هدایت الکتریکی اندازه گیری در محدوده های مختلف انجام می دهند اغلب این سنسور ها خروجی های دیجیتال وکنترل فرمان دارند.