لرزه گیر جوشی آکاردئونی

لرزه گیر جوشی

لرزه گیرهای آکاردئونی به سه دسته تقسیم بندی می شوند که شامل لرزه گیرهای جوشی، لرزه گیرهای دنده ای و لرزه گیرهای فلنجی می باشند. از میان انواع لرزه گیرهای آکاردئونی، لرزه گیر جوشی نسبت به دیگر انواع آن از نظر هزینه و بها، بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر هستند البته لازم به ذکر است که نصب و تعویض لرزه گیر جوشی، مستلزم صرف مدت زمان بیشتری نسبت به دیگر نمونه های لرزه گیر می باشد.

استحکام لرزه گیر جوشی

همان طور که از نام این نوع لرزه گیر مشخص است، این نوع از لرزه گیرهای آکاردئونی توسط جوشکاری به لوله و یا سایر اتصالات، مرتبط می گردند. از مزایای این نوع لرزه گیر آکاردئونی می توان به استحکام آن اشاره کرد. البته این استحکام به میزان مهارت جوشکار و نیز رعایت برخی اصول مهندسی در این نوع جوشکاری بستگی دارد. و زمانی می‌توان از این اتصال اطمینان پیدا نمود که شاهد هیچ نوع نشتی و خللی در خطوط لوله نباشیم.

تعمیر و سرویس لرزه گیر جوشی

نکته مهم در رابطه با استفاده از لرزه گیر جوشی این است که در صورت نیاز به تعمیر و سرویس، نمی توان این لرزه گیر را باز کرد چراکه اتصالات لرزه گیر آکاردئونی جوشی بسیار محکم و دارای مقاومت زیاد می باشد. معمولا در این مواقع محل اتصال این نوع لرزه گیر را بریده و اتصال را جدا می کنند. بنابراین بهتر این است که در مواقعی از لرزه گیر جوشی استفاده شود که نیاز به باز کردن مجدد آن نباشد