افزایش ۶ برابری تعداد روزهای پاک پایتخت نسبت به پارسال

تهران از ابتدای سال گذشته تا روز نهم آذر ماه همان سال، ٢روز هوای پاک را تجربه کرده بود، در حالی که این کلانشهر از ابتدای سال ٩٣ تا پایان روز نهم آذرماه، از ١٣ روز هوای پاک برخوردار بوده است.
محمد رستگاری، معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران، در گفتگو با خبرنگار شانا، به ارائه آماری از شاخص کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تا پایان روز نهم آذرماه پرداخت و این آمار را با سال گذشته مقایسه کرد و گفت: براساس اسناد دریافت شده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، کلانشهر تهران از ابتدای سال ٩٢ تا پایان نهم آذرماه همان سال ٢ روز هوای پاک، ١۵٨ روز سالم و ٩۵ روز ناسالم را تجربه کرد، در حالی که تهران از ابتدای سال ٩٣ تا پایان روز نهم آذرماه، ١٣ روز هوای پاک، ١٧۵ روز سالم و ۶٧ روز ناسالم داشته است.

وی افزود: این آمار بیانگر آن است که آلودگی هوای شهر تهران در مقایسه با سال گذشته به طور محسوسی کاهش یافته و شاخص کیفیت هوا در این شهر بهبود یافته است.

رستگاری در ادامه به شاخص کیفیت هوای تهران در روز گذشته(دوشنبه ١٠ آذرماه) اشاره کرد و گفت: براساس اسناد دریافت شده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، تهران در روز گذشته هوای سالمی را تجربه کرده است.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران، تصریح کرد: شاخص کیفیت هوای تهران در روز گذشته، برای پارامترهای منواکسید کربن ۴٣(پاک)، ذرات معلق کمتر از ٢,۵ میکرون ٨٣(سالم)، ذرات معلق کمتر از ١٠ میکرون ۴۴ (پاک)، ازن ٢٨(پاک)، دی اکسید گوگرد٣١(پاک) و دی اکسید نیتروژن ۶٢(سالم) گزارش شده است.
به گزارش شانا، هوای تهران در روز ۸ آذرماه ۹۳ و در یک وضع کاملا تجربه نشده، در شرایط پاک قرار گرفت، اتفاقی که در امسال، ۱۲ بار تجربه شده و این روز، سیزدهمین روزی بود که تهرانی‌ها در سال ٩٣، هوای پاک تنفس کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید